معرفی محصولات, نکات آرایشی

بررسی و انتخاب یک کانسیلر مناسب و روش استفاده آن

بررسی و انتخاب کانسیلر مناسب

در این پست میخواهیم باهم روش های انتخاب یک کانسیلر خوب متناسب با انواع پوست و دارای بیشترین تاثیر را بررسی کنیم

در انتها یاد خواهید گرفت :

  • راز های استفاده و انتظارتمان از یک کانسیلر خوب
  • چگونگی انتخاب یک کانسیلر مناسب
  • کانسیلر مایع
  • کانسیلر استیکی یا ماتیکی
  • کرم کانسیلر
  • کرم پودرکانسیلر
  • کانسیلر اصلاح رنگ پوست
  • چگونگی استفاده بهتر از کانسیلر

 

یکی از شرایط اساسی برای داشتن چهره ای بی عیب و نقص استفاده از یک کانسیلر اورجینال و باکیفیت می باشد، از ویژگی از ویژگیهای یک کانسیلر خوب پوشش تغییر رنگ ایجاد شده در چهره سایه روشن ها و لکه ها و تیرگی های مخفی روی پوست می باشد و همچنین بیشترین هارمونی را با پوست شما داشته باشد، علاوه استفاده از یک کانسیلر نامناسب باعث مشکلات زیادی برای پوست شما خواهد شد، می‌خواهیم در این پست با روش های انتخاب یک کانسیلر خوب دارای تناسب و تطابق بالا با پوست شما باشد.
اگر تا به حال در انتخاب یک کانسیلر مناسب مشکلات زیادی داشته اید.
با مطالعه این پست کامل جامع پیرامون کانسیلرها یک انتخاب درست و صحیح داشته باشید.

راز های استفاده و انتظارتمان از یک کانسیلر خوب

قبل از این که پیرامون چگونگی انتخاب و استفاده از کانسیلر حرف بزنیم بهتر از چند اصل مهم در مورد نحوه عملکرد کانسیلر را بدانید،
کانسیلرها معمولاً در نواحی از پوست که دچار تغییر رنگ شده اند مورد استفاده قرار می‌گیرند(زیر چشم، پیرامون بینی و تیرگی­ها و لکه­های همچون جوش­های قرمز زیر پوستی که جوش های بلوغ نیز معروف هستند)
و باید بدانید این محصول یک جایگزین برای سایر محصولات استتار پوست نیست ولی می‌تواند با دیگر محصولات مورد استفاده قرار بگیرد و تأثیر فوق‌العاده­تری داشته باشد باشد.
استفاده از کانسیلر با توجه به سطح پوشش مورد نیاز می تواند در کنار سایر محصولات زیرساز  یا فنداسیون پوست(انواع کرم پودر ها و …) کمتر یا بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
در موارد جزئی برای نتیجه گیری بهتر لازم است قبل از سایر محصولات زیرسازی پوست از کانسیلر استفاده در موارد حادتر بهتر است کانسیلر را بعد از زیر سازی پوست (مثلاً یک کرم پودر) استفاده کنید.

توجه: هیچ گاه نباید از کانسیلر ها بیشتر ازکرم های زیرساز پوست استفاده کنیم، زیرا در صورت استفاده باعث ماسیدگی لایه پودر شده و به صورت دانه دانه روی پوست ما ظاهر می شوند. اگر می خواهید از کرم پودر را به عنوان یک زیر ساز(فنداسیون) استفاده کنید، ابتدا کانسیلر روی پوست بمالید.
برای پوشش بهتره قسمت های تیره پوست، استفاده کانسیلر با یک یا دو درجه روشن تر کافی است که موجب عدم درخشندگی ناحیه موردنظر شده و از جلب توجه دیگران جلوگیری می کند. باورهای غلط و شایع در بین خانم‌ها و رواج پیدا کرده است، که فکر می‌کند استفاده تنها ازکانسیلر یا هر فنداسیون یا زیرسازی پوست دیگری موجب طبیعی­تر جلوه دادن پوست آنها می شود. به همین سبب به جای استفاده همزمان از زیر ساز و کانسیلر فقط از کانسیلر استفاده می کنند.
این روش تنها زمانی جواب میدهد، که پوست شما بدون هیچگونه عیب و نقصی باشد و از کانسیلر فقط برای هایلایت کردن تُن پوست خود مورد استفاده قرار دهید. اما باز هم کانسیلرتطبیق رنگ مناسبی با پوست شما نخواهد داشت. علاقه داشتن یک پوست با جلوه طبیعی خوب است ولی نباید انتظار داشت. تنها با استفاده از کانسیلر و بدون آرایش کافی جوش های پوست و زیر پوستی (آکنه) لکه های قهوی و تیرگی های پوستی به سادگی قابل استتار باشد، ولی باز هم شما می توانید با استفاده از کانسیلر چهره های دلنشین و طبیعی داشته باشید.اما حتی باکیفیت ترین و اورجینال ترین کانسیلرها هم محدودیت دارند.

راز های استفاده و انتظارتمان از یک کانسیلر خوب

چگونگی انتخاب یک کانسیلر مناسب

ابتدا باید بدانیم که کسی را برای چه نوع کاربردی و عوارض پوستی می خواهیم.
اگر پوست خشکی دارید، نباید به دنبال کانسیلر مایع و براق رفت زیرا این کانسیلر باعث خشکی بیشتر پوست شما خواهد شد.
اگر شما دارای پوست چرب با منافذ بزرگ هستید به هیچ وجه نباید از کرم کانسیلرها و کانسیلرهای استیکی استفاده کند، چرا که این کانسیلر را موجب مسدود شدن و بزرگتر نشان دادن منافذ پوست شما و همچنین آشکار شدن جوش های پوست می شوند. اگر پوستتان دارای لکه های قهوه ای، قرمز و یا لکه های پوستی دیگری می باشد و می خواهید آنها را استتار کنید، باید به دنبال کانسیلرهایی با قدرت پوشانندگی متوسط یا بالا باشید. همچنین برای نقطه‌ها یا لکه های قرمز پوست یا لکه های ناشی از جوش­ها یا بیماری ها از این کانسیلر استفاده کنید.
اگر می خواهید کانسیلری ایده­آل را برای نواحی زیر چشمانتان انتخاب کنید باید همیشه یک یا دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی پوستتان باشد و برای سایر نواحی صورت باید کانسیلری را انتخاب کنید که دقیقا مشابه رنگ محصول دیگری که برای فنداسیون یا زیر سازی پوست­تان انتخاب کرده­اید باشد. بهترین گزینه برای اصلاح رنگ صرف نظر از ناحیه که می خواهید استفاده کنید، رنگ بِژ خنثی که دارای کمی سایه متمایل به زرد است.

 

انواع کانسیلرها :

اکنون اجازه می‌خواهم شما را با انواع کانسیلرها و کاربردهای آن آشنا کنم
کانسیلرها معمولا مدل های مختلفی دارند و اگر شما چندین مشکل پوستی با درجات مختلف تغییر رنگ هستید، نیاز به استفاده از چندین کانسیلر دارید.
چرا نمی‌توانیم از یک نوع کانسیلر استفاده کنیم؟ هیچ گاه ما نمی‌توانیم از یک کرم کانسیلر مرطوب کننده که برای پوست های خشک یا چین و چروک دور چشم و لکه های تیره زیر چشم کاربرد بیشتری دارد، برای استتار (پوشش) جوش ها یا لکه­های پوستی استفاده کنیم.
نکته­ای که در مورد کانسیلرها همیشه باید رعایت کنیم توجه به رنگ کانسیلر هاست، برای لکه های تیره یا روشن زیر چشم همانطور که گفته شد باید رنگهای روشن تری نسبت به رنگ هایی که برای پوشش صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده کرد.
یکی از مشخصه‌های مهم کانسیلر اورجینال و باکیفیت بی بود(بدون عطر) بودن آن است، زیرا بی بودن (بدون عطر) بودن کانسیلر ویژگی خوبی برای استفاده از کانسیلر برای زیر چشم و همه پوست می باشد.

کانسیلر مایع :

کانسیلر مایع بهترین گزینه برای پوست های معمولی،ترکیبی، چرب، حساس و پوست های مستعد و تغییر رنگ است. همچنین این نوع کانسیلر دارای قدرت پوشانندگی روشن تا تیره است و دارای گستره رنگ و روغن مرطوب، اطلسی، براق یا درخشان و مات است. کانسیلرهای مایع دارای محبوبیت و گستره و تنوع بالا می باشند، زیرا این کانسیلرها برای انواع پوست­ها به جز پوست_های خیلی خشک مناسب هستند. از دلایل محبوبیت این کانسیلرها استفاده آسان از آنها است، که برای استفاده از این کانسیلر تنها کافی است با یک انگشت خشک و تمیز، اسفنج،قلم آرایشی مناسب آن را روی پوست خود بمالید و معمولاً برای دقت بیشتر در استفاده یک برس کوچک همراه این کانسیلرها می باشد.
کانسیلرهای معمولا برای آکنه یا جوش های صورت استفاده می شود، زیرا کمترین ریسک و خطر ممکن برای افزایش های اضافی روی پوست دارد و همچنین استفاده از کانسیلر مایع برای پوشش و چین و چروک پوستی مناسب است. زیرا بافت نازک که این نوع کانسیلر باعث می شود، چین و چروک ها در کل روز مخفی بماند و جلب توجه نکند. معمولا کانسیلرهای مایعی که دارای رنگ های مات هستند، ماندگاری بیشتری نسبت به کانسیلرهای مایع با رنگ روغن اطلسی دارند.
کانسیلرهای دارای رنگ‌های روغن اطلسی حرکت بیشتر روی پوست دارند، اما جلوه آنها بخصوص در نواحی خشک پوست طبیعی تر است، همچنین احتمال از دست دادن ماندگاری در کانسیلر مایع بسیار پایین می باشد.
برای استفاده زیر چشم کانسیلر مایع با رنگ روغنی براق انتخاب مناسبی باشد، زیرا با درخشندگی ملایم خود پوشش خوبی را در این ناحیه ایجاد می‌کند به طوری که با این درخشندگی ملایم خود در ظاهر کامل طبیعی جلوه خواهد کرد.

 

کانسیلر استیکی یا ماتیکی :

این کانسیلرها مناسب پوست های نرمال، خشک و حساس باشند و دارای قدرت پوشانندگی متوسط تا کاملا می باشند و همچنین دارای طیفی از رنگ روغن اطلسی و مات پودرمانند هستند.
مناسب ترین نام برای این نوع کانسیلر، کانسیلر ماتیکی باشد، چرا که در طراحی آن مشابه یک رژلب و جامد می باشد و سرشار از رنگدانه ها و دارای بافتی کرمی و تیره می باشد برای استفاده از کانسیلر ماتیکی آن را با استفاده از انگشتان یا برس کانسیلر کوچک روی محل مورد نظر بمالید و با برس مخصوص پوشش کامل ایجاد کنید.


قدرت پوشانندگی این نوع کانسیلر از متوسط تا حاد باشد و مناسب برای پوشش هرنوع لکه های متوسط تا حاد زیر چشم باشد، از این کانسیلر معمولاً برای نواحی زیر چشم استفاده می شود و مناسب برای پوشش لکه های قهوه ای یا قرمزی پوست میباشد.
نکته حائز اهمیت در کانسیلرهای ماتیکی این است که به دلیل پوشانندگی بالای این نوع کانسیلر گاهی از آن برای افرادی برای پوشش و استتار آکنه استفاده می کنند، اما باید توجه داشت که در موادی که برای ساخت این نوع کانسیلر استفاده میشود، خطر مسدود شدن منافظ پوست و بدتر کردن ناحیه پوستی مورد استفاده را افزایش می دهد.

کرم کانسیلرها :

این کانسیلرها مناسب پوستهای نرمال، خشک، ترکیبی و حساس هستند و دارای پوشانندگی متوسط تا تیره کامل می باشدو همچنین دارای رنگ روغن اطلسی و کرمی می باشد. به طور کلی می‌توان گفت این کانسیلرها دارای قدرت پوشش و استتار متوسط تا کامل تا کامل می باشد، بسته بندی این کانسیلرها به صورت فشرده در جعبه­های کوچک می باشد.

استفاده از این نوع کانسیلر برای نواحی زیر چشم یک گزینه ایده‌آل و مناسب برای استتارو پوشش تغییر رنگ­های شدیدی همچون ملاسما (ملاسما یا لک های قهوه ای روی صورت ابلاغ و افراد بالغ به ویژه خانم‌های باردار که معمولاً در دو طرف صورت درگیر هستند و بیشتر این مکان های درگیری گونه‌ها پل بینی پیشانی و اطراف دهان می باشد را به دهان و لبها می باشد را می گویند) و یا لکه های قرمز پوستی می باشد،

 

کرم پودر کانسیلرها :

این نوع کانسیلرها مناسب پوست­های نرمال،کمی خشک، ترکیبی یا پوست‌های حساس می­باشد. و دارای قدرت پوشانندگی از روشن تا کامل هستند. کرم کانسیلرها مناسب پوست هایی هستند که مستعد جوش نیستند و در جعبه­های کوچیکی ارائه میشوند و استفاده از این کانسیلرها آسان است، زیرا دارای بافتی کرمی و سطح لغزش و پوششی مناسب روی پوست هستند. استفاده از این کانسیلرها بسیار آسان می­باشد، تنها کاف است با یکی از انگشتانتان یا یک برس کانسیلر برای مالیدن و ضربه زدن روی نواحی مورد استعمال پوست استفاده کرد.

کرم کانسیلر را به پودری بودن یا رنگ روغن مات ملایمش از قدرت ماندگاری بالایی روی پوست برخورد است، اما این نوع کانسیلر پس از چند ساعت استفاده شاهد افزایش خطوط چین و چروک عمیق روی پوست خواهیم بود، این مورد به دلیل این است که طراحی این نوع کانسیلر با پودر باعث افزایش چشمگیر رنگ روغن پودری مانند آن شده و در عوض سبب تقویت ایجاد چین و چروک های زیادی پس از آن استعمال می‌شود، به همین دلیل بسیاری از افراد کرم کانسیلرها و نوع مایع آن را به نوع پودری آن ترجیح می‌دهند.

کانسیلرهای اصلاح رنگ:

کانسیلرهای اصلاح رنگ مناسب برای عوارض رنگی پوست مانند تیرگی های آبی یا کبودی رنگی زیر چشم، قرمزی شدید یا از زردی پوست است. که با استفاده از فنداسیون یا کانسیلر های دیگر پوشش و استتار مناسبی پیدا نکرده است. این کانسیلر دارای قدرت پوشانندگی از روشن‌ترین سطح ممکن تا بالاترین آن است.
کانسیلرهای اصلاح رنگ معمولا به عنوان غول مرحله آخر یاد می شوند. و هنگامی که دیگر کانسیلرها توانایی لازم برای استتار و پوشش را نداشته باشند، مورد استفاده قرار می گیرد و به دو شکل کرمی و استیکی در دسترس است که نوع مایع آن برای رنگ­های جزئی و یا به صورت ترکیبی برای تغییر رنگ­های شدیدتر پوست مورد استفاده ققرار می­گیرد.

 


مهم­ترین نکته در استفاده از کانسیلرهای اصلاح رنگ این است که در این نوع کانسیلرها بده – بستان وجود ندارد، یعنی برای قرمزی پوست می­توان ازکانسیلرهای سبز استفاده کرد ولی برای سبزی پوست نمی­توان از کانسیلر قرمز استفاده کرد. همچنین بهتر است اگر قصد استفاده از این نوع کانسیلر را دارید. آن را قبل از استفاده از کرم پودرها (زیرسازی) استفاده کنید. این عمل باعث خنثی سازی و متعادل کردن رنگ این نوع کانسیلر می­شود. همچنین از مزایای دیگر استفاده از این نوع کانسیلر در زیر فنداسیون پایه خوبی برای آرایش شما بوده و باعث متعادل کردن رنگ و ماندگاری بیشتر آرایشتان می­شود. شما می توانید کانسیلر اصلاح رنگ را به همراه یک کانسیلر رنگ پوست دیگر که دارای رنگی مشابه است استفاده کنید، به طوری که هنگام مالیدن فنداسیون روی آن هیچ اثری از اصلاح رنگ زیر آن نباشد.
شرایط و موقعیت استفاده هر یک از کانسیلرهای اصلاح رنگ روی آن نوشته است. اما تعیین دقیق زمینه مورد استفاده هریک از کانسیلرها به تجربه شخصی خودتان بستگی دارد، در ادامه با توجه به تجربیات شخصی خودمان و کاربران سایت زمینه های استفاده از هریک از این کانسیلرها را برای شما  بررسی خواهیم کرد.

 

کانسیلر زرد:این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است. این کانسیلرها لکه‌های تیره را محو می‌کند. اگر می‌خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.
کانسیلر نارنجی:برای افراد سبزه این کانسیلر بسیار مناسب است. هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست کنید.
کانسیلر سبز:این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست می‌باشد. اگر دارای لکه‌های قرمز مادر زادی هستید یا می‌خواهید جوش‌های خود را بپوشانید این کانسیلر مخصوص شماست.
کانسیلر بنفش:بله کانسیلر بنفش نیز وجود دارد. کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می‌توانند از این محصول استفاده کنند. لکه‌های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر محو خواهد شد.

به طور کلی تکنیک استفاده از تمامی کانسیلرها مشابه و یکسان باشد. اگر می خواهید از کانسیلر استفاده کنید و دارای پوستی خشک هستید به خصوص در نواحی دور چشم باید ابتدا پوستتان را با استفاده از یک لوسیون یا کرم مرطوب کننده پوست آبرسانی و مرطوب کنید(نیاز به کرم دور چشم نیست) پس از مدتی که مرطوب کننده روی پوست شما نشستاز کانسیلر میتوانید استفاده کنید.
شما می توانید با استفاده از یکی از انگشتان­تان یا برس یا اسفنج، کانسیلر را به آرامی در محل مورد نظر با ضربه های آرام نقطه نقطه مالیده و سپس به آرامی آن را در محل موردنظر مالیده که هیچ خطوط ظاهری بین کانسیلر و پوست شما یا فنداسیون مورد نظر است مشاهده نشود، کانسیلرهای مایع،کرمی و یا کرم پودری نباید بر روی فونداسیون پودری استفاده شوند. اگر میخواهید از فنداسیون پودری استفاده کنید. ابتدا از کانسیلر استفاده کنید سپس صبر کنید تا کانسیلر به خوی روی پوست شما بنشیند و بعد از فنداسیون استفاده کنید.
اگر که عیوب پوستی شما متوسط یا زیاد است، نیاز به یک کانسیلر با رنگدانه های خیلی قوی دارید، این نوع کانسیلر هنگامی که با یک فنداسیون خوب همراه می­شود عملکرد بسیار خوبی از خود به جای میگذارد، و چهره­ای دلنشین و طبیعی به شما دهد، زیرا کرم پودر به کانسیلر کمک می کند تا روی پوست پخش شود و ظاری طبیعی پیدا کند.
رنگ فنداسیون انتخابی باید با رنگ پوست شما دقیقاً مطابقت داشته باشد اما اگر ناحیه مد نظر اطراف چشم است، سایه کانسیلر می باید روشن تر باشد و اگر از آن برای لکه های تیره خارج از نواحی چشم استفاده می شود، رنگ آن می باید همانند رنگ فنداسیون یا یک نمه روشن تر از آن باشد.

امیدواریم این پست که در خصوص بررسی و نقد و انتخاب یک کانسیلر مناسب بوده را پسندیده باشید و رضایت شما را جلب کرده باشد، در بخش های بعدی با توضیحات بیشتری پیرامون کانسیلرها با ما همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *